LĖTINIS
SKAUSMAS

Kas yra lėtinis skausmas?

Kas yra lėtinis skausmas?

Raumenų ir sąnarių skausmai yra gana įprasti. Anksčiau ar vėliau su tuo susiduria beveik kiekvienas žmogus. Dažnai skausmo priežastį galima greitai nustatyti, tačiau labiau erzina tie skausmai, kurių priežastys nėra visiškai aiškios, todėl juos sunkiau numalšinti. Tokie skausmai dažnai yra lėtiniai arba stiprėjantys.

Tokį skausmą daugiausia patiria vyresnio amžiaus žmonės, tačiau jis būdingas ir tiems, kurie nuolat užsiima raumenis įtempiančiomis veiklomis. Tai gali būti mums visiškai įprastos veiklos, pvz., darbas sode, tvarkymasis arba lipimas laiptais. Todėl turime atkreipti dėmesį į tokias veiklas, o atsiradus skausmui, imtis priemonių.

Kas sukelia lėtinį skausmą?

Kas sukelia lėtinį skausmą?

Lėtinį skausmą dažnai jaučia vyresnio amžiaus žmonės. Jaunesni žmonės jį dažniausiai jaučia dėl staigių didesnių krūvių ir traumų, o vyresnio amžiaus žmonėms skausmo priežastis dažnai nėra tokia akivaizdi. Taip pat juntamos mažesnio krūvio ir ilgalaikio organizmo nusidėvėjimo pasekmės, dėl kurių stiprėja skausmas. Pirmieji požymiai paprastai atsiranda 30–40 metų žmonėms. Pirmiausia tiems, kurie visą dieną dirba stovėdami ar sėdėdami ir tiems, kurie dienos metu neužsiima aktyvia fizine veikla. Be to, žmonės, kurie dirba fizinį darbą arba reguliariai kilnoja ir nešioja sunkius daiktus, susiduria su didele rizika patirti tokį skausmą. Skausmas gali sustiprėti tiek, kad bus pakenkta kasdienio gyvenimo kokybei. Dėl skaudančių raumenų ir sąnarių sunkiau lipti laiptais, dirbti sode, tvarkyti namus, žaisti su vaikais ar anūkais ir pan. Norint ir toliau užsiimti mėgstama veikla, reikia imtis tinkamų priemonių.