SUSTINGUSIŲ RAUMENŲ SKAUSMAS, ATSIRADĘS DĖL NENATŪRALIOS LAIKYSENOS IR STRESO

Koks yra fizinio aktyvumo stokos sukeltas skausmas?

Koks yra fizinio aktyvumo stokos sukeltas skausmas?

Pastaruoju metu gydytojai ir kiti specialistai vis dažniau atkreipia dėmesį į tai, kad fizinio aktyvumo stoka yra tokia pati pavojinga mūsų bendrai sveikatai kaip ir rūkymas bei antsvoris. Deja, šiais laikais daugumoje darbų esame priversti sėdėti ir savo kūno judėjimu turime pasirūpinti patys. Dėl aktyvumo stokos kilusį skausmą dažniausiai pajuntame tada, kai mūsų judesiai yra ilgai ribojami, pvz., sėdime lėktuve, stovime darbe, sėdime prie stalo ir pan. Dėl epidemijos į namus perkeltas darbas taip pat turi pasekmių. Sėdėdami daugiau ar mažiau tinkamomis sąlygomis dar labiau padidiname stresą, dėl kurio dar labiau sutraukiami kaklo ir pečių juostos raumenys, todėl jaučiamas skausmas viršutinėje nugaros dalyje.

Kodėl jaučiamas skausmas esant nepakankamam fiziniam aktyvumui?

Kodėl jaučiamas skausmas esant nepakankamam fiziniam aktyvumui?

Norint, kad raumenys tinkamai atliktų savo darbą, jie turi būti pakankamai lankstūs, stiprūs ir tvirti. Ilgai būnant nenatūralioje padėtyje raumenys susitraukia, todėl juos reikia atpalaiduoti atliekant tempimo pratimus. Deja, dažnai darbo vietoje, kur dažniausiai ir kyla tokie skausmai, apie tai pamirštame.

Jei dažnai jaučiate kaklo ir pečių juostos, kojų ir rankų skausmą arba skausmą išilgai stuburo, tikriausiai daug laiko praleidžiate sėdėdami ar stovėdami. Tokią įtampą galite numalšinti natūraliu būdu.